ZOH Pjongčang: Tímové šprinty opanovali Američanky a Nóri

Tímové šprinty voľnou technikou na ZOH v juhokórejskom Pjongčangu opanovali Američanky a Nóri.

Medzi ženami triumfovali v čase 15:56,47 americké reprezentantky Kikkan Randallová a Jessica Digginsová, ktoré vo finále za sebou tesne nechali Švédky. Strieborné švédske bežkyne na lyžiach Charlotte Kallová so Stinou Nilssonovou zaznamenali odstup 0,19 sekundy. Medailové pódium doplnilo nórske duo Marit Bjoergenová-Maiken Caspersen Fallová (+2,12).

Slovenky skončili v zostave Alena Procházková-Barbora Klementová v prvom semifinále na 9. mieste, pričom našej dvojici celkovo patrila 18. priečka.

Mužskú kategóriu relatívne jednoznačne ovládli Nóri Johannes Hoesflot Klaebo a Martin Johnsrud Sundby časom 15:56,26, prvý menovaný si ako štvrtý muž histórie behu na lyžiach pripísal tri zlaté medaily na jednej olympiáde. Striebro získali Olympijskí športovci z Ruska Denis Spicov s Alexandrom Bolšunovom (+1,71). Bronz brali francúzski pretekári Maurice Manificat a Richard Jouve (+2,02).

Slovensko, zastúpené Petrom Mlynárom a Andrejom Segečom, obsadilo v semifinále číslo dva 11. miesto a celkovo to značí 22. pozíciu.