ZOH Pjongčang: Nicole Rajičová má nakročené k prenikavému výsledku, svetový rekord Zagitovovej

Dnes nadránom sa v juhokórejskom Pjonganču predstavila posledná kategória krasokorčuľovania. Olympijský ľad patril ženám, ktoré vo svojich programoch nechybovali.

Slovenka Nicole Rajičová predviedla výborný krátky program. Napriek tomu, že v kombinácii skočila trojitého rittbergera iba s dvojitým toeloopom atakovala svoje životné maximum v počte bodov za krátky program. Napokon získala 60,59 bodov, čo jej vynieslo pekné trináste miesto. Dvadsaťdvaročná krasokorčuliarka sa tak môže na olympijských hrách dostať do najlepšej desiatky, čím by vylepšila  svoj výkon spred štyroch rokov o štrnásť pozícií. Z európskych krasokorčuliarok je Nicole zatiaľ piata, na top 10 jej chýba päť bodov.

O prvé dve priečky sa podľa očakávania delia najväčšie favoritky na zisk zlata. Priebežne prvá je úradujúca juniorská majsterka sveta i Európy, olympijská atlétka z Ruska Alina Zagitovová. Svojou precíznou jazdou dokázala pokoriť svetový rekord krajanky Medvedevovej. Jej krátky program bol ohodnotený na 82,92 bodov.

Jej krajanka Jevgenija Medvedevová stráca na zlatú medailu iba 1,31 bodu. Predviedla bezchybnú jazdu, pričom už vo svojom mladom veku dokáže dokonalo precítiť hudbu. Porota stále ešte len 18-ročnej pretekárke nadelila 81,61 bodov, čo znamená nové životné maximum za krátky program.

Tretie miesto obsadila víťazka tímovej súťaže, reprezentantka Kanady Kaetlyn Osmondová. Vicemajsterka sveta z Helsiniek 2017 dostala od poroty 78,87 bodov a vylepšila si svoj osobný rekord.

Do boja o medailu bronzového lesku by mohla prehovoriť aj japonská reprezentantka Satoko  Miyaharová, ktorú od zisku olympijskej medaily delia necelé tri body.

Takmer bezchybné jazdy predznamenávajú atraktívnu bodku za krasokorčuliarskou súťažou. Voľné jazdy žien si fanúšikovia najestetickejšieho športu môžu vychutnať v piatok o 2:00 hod. SEČ.

Výsledky – krasokorčuľovanie – krátky program žien – ZOH v Pjongčangu

krasozkOWG2018_FSK_C73A1_FSKWSINGLES———–QUAL000100–

Autor: Ivana Ďurtová