ZOH Pjongčang: Bronzová medaila z hokejového turnaja žien putuje do Fínska

Bronzová medaila z olympijského hokejového turnaja žien putuje do Fínska, pričom zástupkyne krajiny tisícich jazier pokorili v súboji o bronz Rusky v pomere 3:2.

Nieminenová poslala svoj tím do vedenia už v tretej minúte, na začiatku druhej tretiny sa k nej pridala krajanka Tapaniová a Fínky viedli 2:0. O dve minúty neskôr dokázali ruské hokejistky znížiť zásluhou Sosinovej. Následne však Välimäkiová zvýšila na 3:1. Beľakovová ešte vykresala iskierku nádeje pre ruský tím, avšak po tomto góle sa už skóre nemenilo. Vďaka tomu si vybojovali bronz reprezentantky Fínska.

Fínsko – Olympijskí športovci z Ruska 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) – (o bronz  – ženy)
Góly: 3. Nieminenová (Tuominenová, Tapaniová), 21. Tapaniová (Karvinenová), 33. Välimäkiová (Hoviová) – 23. Sosinová (Beľakovová), 47. Beľakovová (Batalovová)

Fínsko: Rätyová – Rahunenová, Hiirikoskiová, Tuominenová, Savolainenová, Lindstedtová, Jalosuová, Viitasiová – Väliläová, Karvinenová, Tapaniová – Hoviová, Välimäkiová, Nieminenová – Nuutinenová, Tulusová, Niskanenová – Rajahuhtová, Hakalová, Säkkinenová – Saariová

OŠR: Morozovová – Ganejevová, Pirogovová, Gončarenková, Batalovová, Lobovová, Tkačovová, Nikolajevová – Štariovová, Dergačovová, Šochinová – Beľakovová, Kanajevová, Sosinová – Kuliščovová, Ďupinová, Pavlovová – Smolinová, Lichačovová, Kadirovová – Starovojtovová