Preview alpskej kombinácie žien: Petra Vlhová nastúpi s výhodným štartovým číslom


Petra Vlhová nastúpi v alpskej kombinácii na ZOH v Pjongčangu hneď na úvod s výhodným štartovým číslom dva. Spolu s 22-ročnou Mikulášankou budeme mať na štarte Barbaru Kantorovú.

Trať
Pretekárky budú v zjazdárskej časti súťažiť na trati v Čongsone, tridsaťosem brán pre kráľovskú discplínu rozostaví zástupca FIS Jean Philippe Vuillet. Kombinačný slalom si vezme pod patronát tréner Sloviniek Sergej Poljšak.

Favoritky
Mikaela Shiffrinová sa kvôli alpskej kombinácii vzdala štartu v dnešnom zjazde a vzhľadom na jej schopnosti v oboch disciplínach ju možno pasovať za jasnú ašpirantku na triumf. Aktuálnou majsterkou sveta je Wendy Holdenerová, u ktorej bude záležať najmä na výkone v zjazde. Favorizovať môžeme takisto ďalšiu Švajčiarku Michelle Gisinovú, keďže dokáže skĺbiť rýchlosť s vycibrenou technikou. Lindsey Vonnová má úžasné zjazdárske schopnosti. Pred zranením kolena dokázala vyhrať dokonca aj slalom, vďaka svojim skúsenostiam by mohla brať jednu z medailí. Petra Vlhová si každým tréningom zlepšovala čas v zjazde, o slalomárskom kumšte u mladej Liptáčky niet pochýb. Napriek debutu v rámci tejto súťaže v pretekoch najvyššieho rangu bude patriť do širšieho okruhu favoritiek. Medailové pódium by mohli doplniť takisto olympijská víťazka v kráľovskej disciplíne Sofia Goggiová, Federica Brignoneová alebo dvojnásobná medailistka z Pjongčangu Ragnhild Mowinckelová.

Slovenky
Ako bolo spomínané, Petra Vlhová nastúpi pri svojej kombinačnej premiére na vrcholnom podujatí s dvojkou. Barbara Kantorová bude niesť číslo 27, pričom sa pokúsi o prienik do top 20.

Program
1. kolo – kombinačný zjazd – 3:30 (RTVS Dvojka) 2 Petra Vlhová, 27 Barbara Kantorová
2. kolo – kombinačný slalom – 7:00 (RTVS Dvojka)
Štartová listina
startovalistinaalpskakombinaciaOWG2018_ALP_C51C_ALPWAC—————-FNL-0001DH–

Autor: Martin Horváth