ZOH Pjongčang krasokorčuľovanie: Virtueová a Moir berú zlato vo svetovom rekorde

Dnes nadránom sa v juhokórejskom Pjongčangu predviedli tanečníci na ľade vo voľných jazdách.
Nadviazali na skvelé výkony z krátkych programov a predviedli strhujúce výkony v bojoch o medaily.

Prvú priečku napokon uhájili a už v poradí druhé zlato z Pjongčangu vybojovali reprezentanti Kanady Tessa Virtueová a Scott Moir. Za voľnú jazdu získali 122,40 bodov a v celkovom súčte vytvorili nový svetový rekord 206,07 bodov.

Medaila strieborného lesku poputuje do Francúzska. Tanečný pár Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron aj napriek poetickému, dychberúcemu a víťaznému voľnému tancu, za ktorý im porota nadelila 123,35 bodov. V celkovom súčte to na zlato nestačilo, aj keď si vytancovali svoje životné maximum 205,28 bodov.

Bronz bral rovnako ako v tímovej súťaži tanečný pár zo Spojených štátov amerických – súrodenci Maia a Alex Shibutanioví. Vo voľnom tanci získali 114,86 bodov a v celkovom súčte 192,59 bodov porazili svojich krajanov Madison Hubbelovú so Zacharym Donohueom o päť bodov.

Naši reprezentanti Lucia Myslivečková – Lukáš Csölley pri svojom debute na olmpijskych hrách vytancovali napokon dvadsiate miesto. Cieľ kvalifikovať sa do voľných tancov sa im však podarilo naplniť. Za predvedený výkon získali 82,82 bodov, čo v cekovom súčte vynieslo 142,75 bodov.

Kompletné výsledky – tance na ľade – ZOH v Pjongčangu
krasoparyOWG2018_FSK_C73B_FSKXICEDANCE———————-

Autor: Ivana Ďurtová