Slovensko v osemfinále olympijského hokejového turnaja prehralo s USA

Slovensko v osemfinále olympijského hokejového turnaja prehralo s reprezentáciou USA, pričom na svetelnej tabuli svietilo 1:5 z nášho pohľadu.

V úvodnej tretine naši hokejisti s favoritom držali krok a nepúšťali ho do vyložených šancí. Po nádejne vyzerajúcom priebehu sme hneď na začiatku druhej časti hry inkasovali dva rýchle góly z hokejok Donata a Wisniewskiho. Šesť minút pred druhou sirénou sa dokázal presadiť aj Arcobello, v tej chvíli to s našimi šancami vyzeralo zle-nedobre. Iskierku nádeje vykresal v 37. minúte delovkou v presilovke Peter Čerešňák. Následne sme sa snažili otvoriť hru, čo sa nám v konečnom dôsledku nevyplatilo. Za Američanov dokázali ešte skórovať Roe a znova Donato, čím stretnutie skončilo 5:1 pre zámorský tím.

USA – Slovensko 5:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (Little, O’Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, Nagy). Rozhodovali: Rantala, Salonen – Suominen (všetci Fín.), Pihlblad (Švéd.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Čajkovský 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

USA: Zapolski – Sanguinetti, Gunderson, Gilroy, Welch, Blum, Billins, Wisniewski – O’Neill, Roe, Little – Bourque, Greenway, Gionta – Terry, Arcobello, Donato – Butler, McCarthy, Stoa – Slater

SR: Laco – Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák, Čajkovský, Starosta, Mikuš – Lamper, Marcinko, Cingel – Bakoš, Bubela, Haščák – Hovorka, Surový, Nagy – Sukeľ, Krištof, Ölvecký – Kudrna