Preview mix štafety: Slovensko zabojuje o výrazný výsledok

Slovensko v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a Martin Otčenáš zabojuje v biatlonovej mix štafete o výrazný výsledok. Po diskvalifikácii Nemcov a Rusov budeme obhajovať štvrté miesto zo Soči.

Favoriti
Vzhľadom na priebeh olympijských hier budú zrejme najväčšími favoritmi pretekov Nemci a Nóri. Nemecko nastúpi v silnom zložení Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová, Erik Lesser a Simon Schempp, nórski biatlonisti budú obhajovať zlato zo Soči v multimedailovej zostave Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Boe a Emil Hegle Svendsen. Vyzvať by ich mohli silní Francúzi Marie Dorinová-Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux a hviezdny Martin Fourcade. Na medailové priečky môže útočiť aj niekoľko ďalších štafiet. Vo vynikajúcej forme sa na olympiáde ukazujú Švédi v strede so zlatou medailistkou z individuálu Hannou Oebergovou. Poradím budú chcieť zamiešať aj Taliani alebo obhajcovia striebra Česi. Čiernym koňom celých pretekov by mohli byť naši reprezentanti Paulína Fialková, fenomenálna Anastasia Kuzminová, Matej Kazár a finišman Martin Otčenáš.

Slovensko
Slováci sa pobijú a vysoké pozície vo vyššie zmienenom zložení. V jedinej mix štafete v aktuálnej sezóne sme skončili na krásnom 4. mieste, keď sme v Östersunde až do konca bojovali o stupne víťazov. Rovnaké umiestnenie obhajuje Slovensko aj z olympiády v Soči.
“Určite je tam uvoľnenosť a taká sebadôvera, že sa forma drží, neklesá. Hrá do karát to, že teraz sme mali voľno. Verím, že som sa stihla zregenerovať. Sme nastavení tak, že kým zdravíčko slúži, sú mix štafety a štafety dôležité. Určite to nezanedbám a budem bojovať, lebo som rada, že som súčasť tímu,” povedala pred pretekmi Anastasia Kuzminová.

Program

Mix štafeta na 2×6 km + 2×7,5 km – 12:15 (RTVS Dvojka) 4 Slovensko – Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Matej Kazár, Martin Otčenáš

Štartová listina

mixstafetastartkovkaOWG2018_BTH_C51B2_BTHXRELAY4————FNL-000100–

Autor: Martin Horváth