Mix štafetu na ZOH v Pjongčangu vyhrali Francúzi

Mix štafetu biatlonistov vyhrali na ZOH v Pjongčangu francúzski biatlonisti v zostave Marie Dorinová-Habertová, Anais Bescondová, Simon Desthieux a Martin Fourcade, pričom finišovali v čase 1:08:34,3 pri bilancii 0+4.

Po úvodnom úseku viedli talianski reprezentanti zásluhou Lisy Vittozziovej, následne prebralo taktovku Nemecko v osobe Laury Dahlmeierovej. Tretí člen nemeckého tímu Erik Lesser odovzdal finišmanovi Arndovi Peifferovi s náskokom viac ako 30 sekúnd. Peiffer však takmer celé svoje vedenie stratil už na “ležke”, po ktorej sa naňho dotiahol Martin Fourcade. Nemec s Francúzom strieľali na záverečnej streľbe o zlato. Fenomenálny francúzsky biatlonista sa nemýlil, naopak nemecký zlatý medailista zo šprintu musel dokonca bežať trestný okruh. Martin Fourcade mohol s pokojom finišovať s vlajkou svojej krajiny.

Striebro získali reprezentanti Nórska v zložení Marte Olsbuová, Tiril Eckhoffová, Johannes Thingnes Boe a Emil Hegle Svendsen s odstupom 34,3 sekundy pri streleckom výkone 1+11. V strhujúcom súboji napokon vybojoval bronz pre Taliansko Dominik Windisch, ktorý v závere zdolal smoliara Arnda Peiffera. Talianov reprezentovali Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer a zmienený Dominik Windisch (+49,9; 0+7).

Paulína Fialková dnes prežila strelecké Waterloo, keď musela bežať až päť trestných okruhov (5+6). Jeden si však neodbehla a Slovensko bolo penalizované ďalšími dvomi minútami. Anastasia Kuzminová preberala štafetu s odstupom 5:49,8 a po Nastinej “stojke” sme preteky nedokončili. Matej Kazár ani Martin Otčenáš už neštartovali.

Výsledky mix štafety na 2×6 km+2×7,5 km – ZOH v Pjongčangu

mixstafetaOWG2018_BTH_C73C_BTHXRELAY4————FNL-000100–

Autor: Martin Horváth