Pre Paulínu Fialkovú je piate miesto motiváciou, bude sa snažiť ešte zlepšiť

Pre Paulínu Fialkovú je piate miesto z vytrvalostných pretekov motiváciou, bude sa snažiť ešte zlepšiť. Chce bojovať o to, aby aspoň čiastočne napodobnila hviezdnu Anastasiu Kuzminovú.

“Myslím si, že sa na tejto olympiáde nemám začo hanbiť. Celý rok som pracovala a trénovala. Odísť s piatym miestom je pre mňa dobrý výsledok. Aj keď, samozrejme, ma dosť mrzí, že som mala možnosť ťahať na tie medaily a nevyšlo mi to. Piate miesto je pre mňa skvelé a motivačným základom pre ďalší olympijský cyklus. Budem sa snažiť to ešte zlepšiť, pretože som tu videla sama, že to je možné,” hodnotí doterajší priebeh Paulína Fialková.

“Určite je to inšpiratívne, jej výkony sú gigantické. Aj to je pre mňa motivácia, samozrejme. Budem chcieť bojovať a aspoň v niečom ju napodobniť. Určite sa dá od nej zobrať veľa vecí, ale musím podotknúť, že každý športovec je individuálny. Každý športovec by mal vedieť, čo mu sedí a vyhovuje. Ja už tiež nie som najmladšia a roky to zisťujem na sebe. Takže si myslím, že ja mám to svoje a ona má to svoje, čo jej vyhovuje. Možno úplne kopírovať všetko nie je až tak dobre,” vyjadrila sa k Anastasii Kuzminovej rodáčka z Čierneho Balogu.

Už zajtra nastúpi Paulína Fialková spolu s Anastasiou Kuzminovou, Matejom Kazárom a podľa dostupných informácií Martinom Otčenášom na štart mix štafety.

Zdroj: Slovenský olympijský výbor

Autor: Martin Horváth