SP Štokholm: Skvelá Petra Vlhová si spravila chuť na olympiádu pódiom v mestských pretekoch

Skvelá Petra Vlhová si spravila chuť na olympiádu pódiom v mestských pretekoch Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švédskom Štokholme, keď v súboji o tretie miesto zdolala domácu Fridu Hansdotterovú.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša vstúpila do pretekov ako druhá nasadená proti Marine Wallnerovej z Nemecka, ktorú bez akýchkoľvek problémov vyradila. Vo štvrťfinálovom zápolení sa stále ešte len 22-ročnej Slovenke postavila do cesty Irene Curtoniová, pričom Talianku takisto dokázala prekonať. Následne Peťa bojovala proti svojej veľkej súperke Wendy Holdenerovej, Švajčiarka bola nad jej sily. V malom finále Petra Vlhová bojovala o pomyselný bronz proti domácej Fride Hansdotterovej, nad ktorou dokázala zvíťaziť. Vďaka tomu si juniorská majsterka sveta v slalome z Jasnej 2014 pripísala 11. pódiové umiestnenie v kariére.

Na najvyšší stupienok sa postavila Nina Haverová-Loesethová z Nórska, ktorá sa dostáva pred olympijskými hrami do formy. Sympatická Nórka postupne nechala za sebou Katharinu Truppeovú, Bernadette Schildovú a Fridu Hansdotterovú. Vo finále čelila premožiteľke našej Petry Vlhovej Wendy Holdenerovej a podarilo sa jej Švajčiarku zdolať.

Medzi mužmi prekvapujúco triumfoval Ramon Zenhäusern, Švajčiar pri svojej “spanilej” jazde nechal na svojom štíte Stefana Grossa, Michaela Matta i špecialistu na túto disciplínu Linusa Strassera. Švajčiarsky pretekár si pripísal debutové víťazstvo po zdolaní domáceho Andrého Myhrera. Stupne víťazov doplnil práve spomínaný Linus Strasser po triumfe v zápolení o tretiu priečku s Lucom Aernim.

Výsledky – mestské preteky – SP Štokholm – ženy

Výsledky – mestské preteky – SP Štokholm – muži

Autor: Martin Horváth