Olympionici zložili sľub do rúk prezidenta Slovenskej republiky

Slovenskí olympionici dnes v historickej budove Národnej rady na Župnom námestí v Bratislave zložili sľub do rúk prezidenta SR Andreja Kisku.

Na prvom spoločnom sľube olympionikov a paralympionikov pred odchodom na vrchol zimnej sezóny do juhokórejského Pjongčangu sa zúčastnilo 13 z celkového počtu 56 slovenských športovcov, ktorí sa zúčastnia zimnej olympiády. Spomedzi paralympionikov boli prítomní všetci trinásti, ktorí budú účastníkmi na ZPH.

Sľub za olympionikov zložila skúsená bežkyňa na lyžiach Alena Procházková, pre ktorú to budú štvrté zimné olympijské hry. Za paralympionikov tento akt vykonal reprezentant v alpskom lyžovaní v kategórii stojacich Martin France.

“Je to pre mňa česť, že som mohla zložiť sľub do rúk prezidenta. Možno, že sa mi netriasol hlas, ale moje srdce som počula až v ušiach. Určite tam stres bol, nie som až tak zvyknutá na takéto veci. Myslím si, že je to dobré skladať sľub spolu s paralympionikmi. Stretli sme sa aj ako športovci a ja to len vítam,” vyjadrila sa priamo v historickej budove Národnej rady Alena Procházková.

Zimné olympijské hry v Pjongčangu začínajú 9. februára a potrvajú 16 dní. Paralympionici sa v Južnej Kórei predstavia od 8. do 18. marca 2018.

Slovenskí olympionici na sľube u prezidenta SR

Biatlon: Alžbeta Majdišová, Terézia Poliaková, Šimon Bartko, Tomáš Hasilla, Michal Šima

Beh na lyžiach: Alena Procházková, Barbora Klementová

Hokej: Michal Čajkovský

Sánkovanie: Jozef Ninis, Jakub Šimoňák, Marek Solčanský, Karol Stuchlák

Alpské lyžovanie: Barbara Kantorová

Slovenskí paralympionici na sľube u prezidenta SR

Alpské lyžovanie: Henrieta Farkašová (navádzačka Natália Šubrtová), Miroslav Haraus (navádzač Maroš Hudík), Jakub Krako (navádzač Branislav Brozman), Martin France, Petra Smaržová, Marek Kubačka (navádzačka Mária Zaťovičová) – zatiaľ čakajú na pridelenie voľnej karty na ZPH 2018

Curling: Monika Kunkelová, Peter Zaťko, Radoslav Ďuriš, Dušan Pitoňák, Imrich Lyócsa

Foto: Ivana Drobáňová

Autor: Martin Horváth