Barbara Kantorová: „Štartovať na OH beriem ako príležitosť“


Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Barbara Kantorová zaznamenala premiérové body v sezóne, keď v alpskej kombinácií v švajčiarskom Lenzerheide obsadila 28. miesto. Na víťaznú domácu Wendy Holdenerovú zaznamenala odstup 9,06 sekundy.

„Jazda v superobrovskom slalome nebola zlá, pokazila som strednú časť trate a tam som stratila najviac. Slalom nebol ľahký. Chcela som sa hlavne dostať do cieľa,“ prezradila pre našu stránku Barbara Kantorová.

Pre dvadsaťpäťročnú rodáčku z Popradu to bol povzbudivý výsledok pred blížiacou sa olympiádou. Nomináciu do Pjongčangu sa dozvedela len pred pár dňami. „Štartovať na podujatí ako zimné olympijské hry je veľká vec a veľmi sa na to teším. Beriem to ako šancu, príležitosť,“ zhodnotila svoje pocity Barbara Kantorová.

Spolu s 25-ročnou pretekárkou pocestujú z reprezentantov v alpskom lyžovaní do Pjongčangu aj Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová, Soňa Moravčíková, Adam Žampa, Andreas Žampa a Matej Falat.

Prvou ženskou disciplínou v rámci lyžovania na juhokórejských zimných olympijských hrách bude obrovský slalom, ktorý sa uskutoční 12. februára.

Foto: kantorova.sk

Autor: Nikola Baďová