SP Sigulda: Jozef Ninis zaznamenal historický výsledok pre slovenské sánkovanie

Slovenský sánkar Jozef Ninis zaznamenal v šprinte Svetového pohára v sánkovaní v lotyšskej Sigulde historický výsledok, keď obsadil vynikajúce druhé miesto s odstupom 0,072 sekundy.

Skúsený Slovák sa do týchto pretekov kvalifikoval vďaka 6. priečke zo zápolenia v rámci európskeho šampionátu, pričom na ME náš reprezentant dokonca vyhral celé druhé kolo.

V šprinte zvíťazil zástupca Ruska Roman Repilov, ktorý dosiahol víťazný čas 27,839. Stupne víťazov doplnil úradujúci olympijský víťaz Felix Loch, Nemec mal v cieli stratu 0,138 sekundy.

Majstrom Európy sa stal Semen Pavličenko z Ruska pred Felixom Lochom a krajanom Romanom Repilovom. Jakub Šimoňák sa umiestnil na 25. pozícii.

“Toto umiestnenie je neuveriteľné pre našu krajinu. Je to taká nádej aj pre nás, žeby sa na olympiáde mohlo niečo podariť. Ešte v rámci ME bolo druhé kolo najrýchlejšie, v tom prvom nastala chyba. Nebyť jej, mohla byť aj medaila z majstrovstiev Európy. V šprinte svojou bezchybnou jazdou Jozef dokázal vybojovať to fantastické druhé miesto, keď za sebou nechal aj olympijského víťaza a niekoľkonásobného majstra sveta Felixa Locha,” vyjadrila sa pre nás k úžasnému výsledku Jozefa Ninisa generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Viera Bachárová-Findurová.

Výsledky – ME v sánkovaní – Sigulda (LAT): ME Sigulda Muži

Výsledky – SP v sánkovaní – šprint – Sigulda (LAT): Šprint Sigulda Muži

Foto: SZS

Autor: Martin Horváth