Fantastická Petra Vlhová ovládla predolympijský slalom SP v Lenzerheide!

Fantázia! Petra Vlhová ovládla predolympijský slalom Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide, keď dosiahla vynikajúci víťazný čas 1:50,53!

Stále ešte len 22-ročná pretekárka sa po prvej jazde zaradila na kvalitnú šiestu priečku, z ktorej mala v úmysle útočiť. V druhom kole Peťa začala pomerne dobre, no v ďalšom priebehu ešte pridávala. Stredná pasáž vyšla Liptáčke vynikajúco a neustále atakovala brány. Spodnú časť trate vychádzajúca hviezda svetového lyžovania prešla úplne bez zaváhania, vďaka čomu opanovala dnešné preteky. Pre juniorskú majsterku sveta z najtočivejšej disciplíny v domácej Jasnej 2014 je to štvrté víťazstvo v kariére. Petra Vlhová si upevnila druhú pozíciu v klasifikácii slalomu a na tretiu priečku sa posunula v celkovom hodnotení.

Veronika Velez-Zuzulová pri svojom návrate po zranení kolena obsadila pekné 12. miesto s odstupom 2,61 sekundy na svoju krajanku, pričom zaznamenala skvelé tretie najrýchlejšie druhé kolo. Rodáčka z Bratislavy figurovala v “polčase” dnešných pretekov na 21. pozícii, po skvelej druhej jazde sa posunula o 9 priečok nahor.

Na druhej pozícii skončil skúsená Frida Hansdotterová, švédska reprezentantka stratila na našu lyžiarku 0,10 sekundy. Domácich fanúšikov potešila pomyselným bronzom Wendy Holdenerová, ktorá v poslednom slalome pred olympiádou zaznamenala stratu 0,52 sekundy.

Líderka celkového hodnotenia Mikaela Shiffrinová s prehľadom viedla po prvom kole. Počas celej druhej jazdy to pre Američanku vyzeralo na ďalšie prvenstvo, avšak tesne pred cieľom vypadla.

Barbara Kantorová, žiaľ, toto zápolenie nedokončila.

Výsledky slalomu SP v Lenzerheide (TOP 20)

Kompletné výsledky: Slalom – Lenzerheide

Autor: Martin Horváth