SLA vyšle na olympiádu v Pjongčangu dovedna dvanásť športovcov

Slovenská lyžiarska asociácia vyšle na olympiádu v Pjongčangu dovedna dvanásť športovcov, pôvodný menoslov sa rozšíril o dve mená.

Pôvodne sme mali desať miesteniek, pričom mali cestovať snowboardistka Klaudia Medlová, štyria bežci na lyžiach a päť reprezentatov v alpskom lyžovaní. “Na Slovenský olympijský výbor sme poslali oficiálnu nomináciu. Z moderných disciplín je to snowboardistka Klaudia Medlová. Zjazdové lyžovanie za ženy sme nominovali Petru Vlhovú, Veroniku Velez-Zuzulovú a Soňu Moravčíkovú. Za mužov sa predstavia Adam Žampa a Andreas Žampa. V bežeckom lyžovaní sú to Alena Procházková, Barbora Klementová, Peter Mlynár a Andrej Segeč. Náhradníkom je Miroslav Šulek,” povedal nám generálny sekretár SLA Radovan Cagala.

Počas dnešného dňa sa rozhodlo o dodatočných miestenkách pre lyžiarov Barbaru Kantorovú a Mateja Falata. V hre bolo aj meno akrobatickej lyžiarky Zuzany Stromkovej. “Dnes bolo ešte prerozdelenie nevyužitých kvót. Týmto potvrdzujem Barbaru Kantorovú a Mateja Falata, ktorí boli pôvodne náhradníkmi. Zuzka Stromková z vážnych zdravotných dôvodov nie je schopná štartovať na olympiáde, lekári jej to vyslovene neodporúčajú,” vyjadril sa k navýšeniu počtu športovcov v lyžiarskych disciplínach generálny sekretár SLA.

Nominácia SLA na ZOH v Pjongčangu

Alpské lyžovanie: Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat

Beh na lyžiach: Alena Procházková, Barbora Klementová, Peter Mlynár, Andrej Segeč, náhradník Miroslav Šulek

Snowboarding: Klaudia Medlová

Autor: Martin Horváth