Slovensko nominovalo na ZOH v Pjongčangu päť reprezentantov v alpskom lyžovaní

Slovensko nominovalo na nadchádzajúcu zimnú olympiádu v juhokórejskom Pjongčangu päť reprezentantov v alpskom lyžovaní.

Spomedzi žien sa predstavia na tohtoročnom športovom sviatku podľa očakávania hviezdne Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová, ktorá sa už počas víkendu postaví na štart slalomu SP v Lenzerheide. Dvojicu hviezd doplní mladučká Soňa Moravčíková, stále ešte len 18-ročná lyžiarka bude zároveň najmladšou členkou našej výpravy. Pozícia náhradníčky patrí Barbare Kantorovej.

V mužskej kategórii pocestujú do Južnej Kórey bratia Adam a Andreas Žampovci, pre ktorých to bude po Soči druhá olympiáda. Starší Adam bude obhajovať 5. miesto v alpskej kombinácii a 6. priečku v slalome. Za náhradníka bol určený strieborný medailista v tímovej súťaži z MS v St. Moritzi 2017 Matej Falat.

Podľa športovej riaditeľky ÚAD SLA Dariny Kubekovej je ešte možnosť získania miestenky na základe nevyužitia kvót inými národnými federáciami aj pre náhradníkov.

S výpravou športovcov za ÚAD SLA pocestuje 14 členov realizačných tímov. Za vedúceho celého tímu Slovenskej lyžiarskej asociácie predsedníctvo SLA určilo Michala Maláka z bežeckého úseku.

Zdroj: Tlačová správa ÚAD SLA

Autor: Martin Horváth