Slovenskí bobisti sa napokon na ZOH v Pjongčangu nepredstavia

Slovenskí bobisti si síce vybojovali miestenku na olympiádu, no v Pjongčangu sa napokon nepredstavia. Rozhodla o tom Medzinárodná federácia bobov a skeletonu IBSF, keďže neudelila výnimku slovenskému pilotovi Radkovi Matouškovi.

Problémom bolo, že náš pilot v minulosti štartoval na vrcholných podujatiach za rodné Česko. Rodák z Mladej Boleslavi začal reprezentovať Slovensko ešte len v tejto sezóne, aby mohol štartovať na ZOH, by musela uplynúť trojročná lehota. Slováci sa snažili získať výnimku, ktorú im však IBSF neudelila.

Slovensko malo zastúpenie v boboch na ZOH 2002, 2006, 2010 a 2014 vďaka Milanovi Jagnešákovi, ktorý momentálne stojí na čele Slovenského zväzu bobistov.

Zdroj: Facebook/Slovenský olympijský tím

Foto: Facebook/Slovak bobsleigh federation

Autor: Martin Horváth