Slovenskí bobisti sa napokon na ZOH v Pjongčangu nepredstavia
Slovenskí bobisti si síce vybojovali miestenku na olympiádu, no v Pjongčangu sa napokon nepredstavia. Rozhodla o tom Medzinárodná federácia bobov a skeletonu IBSF, keďže neudelila výnimku slovenskému pilotovi Radkovi Matouškovi.
Problémom bolo, že náš pilot v minulosti štartoval na vrcholných podujatiach za rodné Česko. Rodák z Mladej Boleslavi začal reprezentovať Slovensko ešte len v tejto sezóne, aby mohol štartovať na ZOH, by musela uplynúť trojročná lehota. Slováci sa snažili získať výnimku, ktorú im však IBSF neudelila.
Slovensko malo zastúpenie v boboch na ZOH 2002, 2006, 2010 a 2014 vďaka Milanovi Jagnešákovi, ktorý momentálne stojí na čele Slovenského zväzu bobistov.
Zdroj: Facebook/Slovenský olympijský tím
Foto: Facebook/Slovak bobsleigh federation
Autor: Martin Horváth
