Týždenný prehľad: Petra Vlhová sa zaskvela v paralelnom slalome

Akrobatické lyžovanie

Skicross – Innichen (ITA)

Štvrtok – ženy – 1. Heidi Zacherová (GER), 2. Georgia Simmerlingová (CAN), 3. Sandra Näslundová (SWE)

Štvrtok – muži – 1. Marc Bischofberger (SUI), 2. Christoph Wahrstoetter, 3. Thomas Zangerl (obaja AUT)

Piatok – ženy – 1. Sandra Näslundová (SWE), 2. Marielle Bergerová Sabbatelová (FRA), 3. Georgia Simmerlingová (CAN)

Piatok – muži – 1. Marc Bischofberger (SUI), 2. Viktor Andersson (SWE), 3. Alex Fiva (SUI)

Moguls – Thaiwoo (CHN)

Štvrtok – ženy – 1. Jaelin Kaufová (USA), 2. Julia Galyševová (KAZ), 3. Andi Naudeová (CAN)

Štvrtok – muži – 1. Mikael Kingsbury (CAN), 2. Matt Graham (AUS), 3. Troy Murphy (USA)

Piatok – ženy – 1. Julia Galyševová (KAZ), 2. Jaelin Kaufová (AUT), Andi Naudeová (CAN)

Piatok – muži – 1. Mikael Kingsbury (CAN), 2. Dmitrij Reicherd (KAZ), 3. Matt Graham (AUS)

U-rampa – Secret Garden (CHN)

Piatok – ženy – 1. Kexin Žangová (CHN), 2. Jurie Watanabeová (JPN), 3. Valerija Demidovová (RUS)

Piatok – muži – 1. Thomas Krief (FRA), 2. Joel Gisler, 3. Robin Briguet (obaja SUI)

Slopestyle – Font Romeu (FRA)

Sobota – ženy – 1. Tess Ledeuxová (FRA), 2. Jennie-Lee Burmanssonová (SWE), 3. Tiril Sjaastadová Christiansenová (NOR)

Sobota – muži – 1. Oscar Wester (SWE), 2. Ferdinand Dahl, 3. Oystein Braaten (obaja NOR)

 

Alpské lyžovanie

Ženy – Courchevel (FRA)

Utorok – obrovský slalom – 1. Mikaela Shiffrinová (USA), 2. Tessa Worleyová (FRA), 3. Manuela Moelggová (ITA), 28. Petra Vlhová (SVK)

Streda – paralelný slalom – 1. Mikaela Shiffrinová (USA), 2. Petra Vlhová (SVK), 3. Irene Curtoniová (ITA)

Muži – Madonna di Campiglio (ITA)

Piatok – slalom – 1. Marcel Hirscher (AUT), 2. Luca Aerni (SUI), 3. Henrik Kristoffersen (NOR), 43. Adam Žampa, Matej Falat (obaja SVK) nedokončil 1. kolo

Snowboarding

U-rampa – Secret Garden (CHN)

Štvrtok – ženy – 1. Jiayu Liuová (CHN), 2. Sena Tomitová (JPN), 3. Xuetong Caiová (CHN)

Štvrtok – muži – 1. Ajumu Hirano, 2. Raibu Katajama, 3. Juto Tocuka (všetci JPN)

 

Snowboardcross – Cervinia (ITA)

Piatok – ženy – 1. Michela Moioliová (ITA), 2. Nelly Moenneová Loccozová, 3. Julia Pereirová de Souzová Mabileauová (obe FRA)

Piatok – muži – 1. Omar Visintin (ITA), 2. Pierre Vaultier (FRA), 3. Alex Pullin (AUS)

Autor: Martin Horváth