Tomáš Bartalský bodoval v skicrosse EP vo Val Thorens


Slovenský reprezentant Tomáš Bartalský bodoval v pretekoch Európského pohára v akrobatickom lyžovaní vo francúzskom Val Thorens, pričom v disciplíne skicross dnes skončil na 29. mieste. Včerajšie zápolenie slovenskej jednotke vynieslo 32. pozíciu.

“Som veľmi sklamaný. Trate sú super, len štart mi vôbec nesedí, respektíve mi vôbec nejde. Ja mám dlhé roky problém so štartmi. Vždy mi chvíľu trvá, kým sa adaptujem na nový štart, lebo na každých pretekoch je vždy iný. Niektorý mi sedí viac, iný menej. Tento mi sedí zatiaľ asi najmenej. Čiže sa to prejavilo aj v kvalifikácii, keďže po štarte je asi päťstometrová rovina. Keď si tam človek neprenesie rýchlosť, tak stále stráca viac a viac. Oba dni som sa kvalifikoval do finále a oba dni som vypadol hneď v prvom kole. Včerajšie finále bola bieda, tam som skončil štvrtý. Dneska som sa pokúsil predbehnúť Japonca, ale nabehol som mu na lyže. Strašne ma potom odnieslo a už som ho nedobehol,” zhodnotil pre nás relatívne kriticky svoje súťažné vystúpenia Tomáš Bartalský.

“V stredu sme mali kvalifikáciu na dnešné preteky, vtedy to nebolo príliš dobré. Včera to tiež ešte nebolo dobré, ale dnes to bolo super. Prišlo tam však viacero taktických chýb. Mal som trochu aj smolu, keďže som sa chcel zaradiť do vláčika za niekoho. Pretekár bol vedľa mňa, takže som si rozrážal vzduch sám. To bola dosť smola,” vyjadril sa 27-ročný pretekár k lyžiam a svojej taktike.

“Ešte štartujem aj v zajtrajších pretekoch kategórie FIS. Zajtra po pretekoch ideme domov, prídeme 24. približne o piatej ráno. Sviatkovať budem doma. Momentálne uvažujem, že medzi sviatkami si dám oddych. Hneď po Novom roku pôjdem na tréning do Schladmingu. Potom sú preteky v Reiteralme, takže na tie chcem ísť. Následne 16. januára už letíme do Švédska, tam je taká dlhá séria pretekov vo Švédsku, Švajčiarsku a Francúzsku,” ozrejmil najbližší program rodák z Bratislavy.

Výsledky – skicross – EP Val Thorens (FRA) – štvrtok

1. Cornel Renn (GER)

2. Peter Stähli (SUI)

3. Sandro Siebenhofer (AUT)

32. Tomáš Bartalský (SVK)

Výsledky – skicross – EP Val Thorens (FRA) – piatok

1. Ryan Regez (SUI)

2. Cornel Renn (GER)

3. Youri Duplessis Kergomard (FRA)

29. Tomáš Bartalský (SVK)

Foto: Facebook/Tomáš Bartalský

Autor: Martin Horváth