Slovensko aj po druhom zápase na Nemeckom pohári naďalej bez straty bodu

Slovensko aj po druhom zápase na Nemeckom pohári naďalej bez straty bodu

Slovenská hokejová reprezentácia si poradila v druhom zápase Nemeckého pohára v Augsburgu s domácimi hokejistami 3:0.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa aj tentokrát dostali do vedenia vďaka rýchlemu gólu v úvode zápasu. Už v 5. minúte sa počas presilovej hry presadil Martin Bakoš. Druhá tretina zmenu skóre nepriniesla. V tej tretej opäť v početnej výhode dokázal po Bubelovej strele z dorážky skórovať náš najskúsenejší útočník na turnaji, Marcel Haščák a zvýšil tak na 2:0. Počas záverečnej power-play Nemcov uzavrel skóre zápasu strelou cez celé ihrisko do prázdnej bránky obranca Peter Čerešňák. O víťazstvo Slovenska sa veľkou mierou pričinil aj náš gólman Patrik Rybár. Ten si pri svojom reprezentačnom debute dokázal udržať čisté konto, čím si vyslúžil cenu pre najlepšieho hráča zápasu v drese tímu s dvojkrížom na hrudi.

Slovensko – Nemecko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

5. Marek Bakoš (Marcel Haščák, Miloš Bubela), 48. Marcel Haščák (Miloš Bubela), 60. Peter Čerešňák

Slovensko: Rybár – Čerešňák, Čajkovský, Jánošík, Mikuš, Romančík, Gernát, Valach, Ďaloga – Hovorka, Ölvecký, Bezúch, Bubela, Haščák, Bakoš, Cingeľ, Marcinko, Lamper, Sukeľ, Krištof, Paulovič – Laco

Nemecko: Pielmeier – M. Müller, J. Müller, Ebner, Krupp, Akdag, Abeltshauser, Boyle, Zerressen – Pföderl, Hager, Ehlitz, Holzmann, Kahun, Kammerer, Raedeke, M. Müller, Plachta, Eder, Kink, Loibl – Aus den Birken

Zajtra naši reprezentanti nastúpia proti výberu Ruska o 13:15.

Autor: Ondrej Nechala