Veronika Velez-Zuzulová na tréningu v Argentíne utrpela vážne zranenie kolena

Veronika Velez-Zuzulová na tréningu v Argentíne utrpela vážne zranenie kolena

Slovenská reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová utrpela vážne zranenie pravého kolena, pričom si na tréningu v argentínskom zimnom stredisku Ushuaia podľa informácií denníka Šport roztrhla krížny väz.

Svojim fanúšikom nechala na Facebooku hviezdna lyžiarka odkaz: „V živote nie vždy všetko ide tak, ako by sme chceli!!! Momentálne je to bolesť a more sĺz, ale verím, že čoskoro príde úsmev!!!“

S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou jedna z najlepších slalomárok sveta nestihne štart slalomovej sezóny v Levi 11. novembra. Ohrozené je aj vystúpenie rodáčky z Bratislavy v americkom Killingtone o dva týždne. Skúsenú Slovenku však ešte čakajú ďalšie vyšetrenia v Európe, ktoré povedia o dobe liečenia viac.

„V podstate sa mi stalo to isté, čo pred štyrmi rokmi. Len tentoraz si to odnieslo pravé a nie ľavé koleno. Vraciam sa do Európy. V Rakúsku by ma mala vyšetriť jedna špičková fyzioterapeutka. Po vyšetrení u nej budem múdrejšia. Naozaj teraz neviem povedať, čo bude ďalej,” citoval Veroniku Velez-Zuzulovú denník Šport.

V nasledujúcom ročníku, ktorý by mal byť pre 33-ročnú pretekárku posledný, sa manželka francúzskeho trénera Romaina Veleza chcela zamerať na premiérový zisk malého glóbusu za točivú disciplínu.

Foto: zimbio.com

Zdroj: Denník Šport/Igor Gressner