Tomáš Hasilla bronzový v superšprinte na MČR v letnom biatlone v Letohrade

Tomáš Hasilla bol bronzový v superšprinte na MČR v letnom biatlone v Letohrade, pričom s dvomi nulami na strelnici si 27-ročný pretekár pripísal odstup 5,4 sekundy.

Český majstrovský titul vybojoval Tomáš Krupčík, ktorý po bezchybnej streľbe finišoval časom 7:16,2. Mladý domáci biatlonista Dominik Štulík prekvapil striebrom so strelecký počinom 0+1 pri strate 2,2 sekundy.

Martin Otčenáš skončil na 5. mieste, keď zaknihoval jednu chybičku na „stojke“ a odstup 10,4 sekundy. Michal Kubaliak figuroval na 10. priečke s bilanciou 1+3 pri strate 55,7 sekundy.

Mateja Kazára diskvalifikovali, Michal Šíma do pretekov nezasiahol.

Medzi ženami vyhrala opäť favorizovaná Veronika Vítková, členka širšej svetovej špičky preťala cieľ v čase 7:52,4 pri bilancii 0+1. Striebro brala mierne prekvapujúco talentovaná Anna Tkadlecová (0+0; +9,7), po striebornej medaile zo šprintu získala Veronika Zvařičová tentokrát bronz (0+0; +15,9).

Alžbeta Majdišová nadviazala na kvalitný výkon z rýchlostných pretekov štvrtou pozíciou s odstupom 57,3 sekundy a streleckým výkonom 0+1. Terézia Poliaková obsadila 11. post s odstupom 2:23,0 pri streľbe 2+3.