MČR Letohrad: Martin Otčenáš a Matej Kazár vybojovali v „stíhačke“ dve najvyššie priečky

Slovenskí biatlonisti Martin Otčenáš a Matej Kazár nechali za sebou v „stíhačke“ všetkých domácich pretekárov na MČR v letnom biatlone v Letohrade, pričom v tomto poradí vybojovali prvú a druhú priečku.

Martin Otčenáš sa zo 6. pozície na štarte prepracoval až k triumfu, keď dosiahol víťazný čas 31:44,3 pri bilancii 2+0+0+2. Hneď za čerstvým tridsiatnikom skončil Matej Kazár, ktorý získal striebro s odstupom 22,8 sekundy a streľbou 0+0+1+3. Slovenské duo doplnil na stupňoch víťazov Tomáš Krupčík so stratou rovných 41 sekúnd pri streleckom výkone 1+0+1+2.

Michal Šíma (1+1+1+1; +2:06,2), Tomáš Hasilla (2+3+0+1; +2:11,7) a Šimon Bartko (1+2+4+3; +4:31,2) obsadili 11., 12. resp. 16. miesto. Michal Kubaliak sa v stíhacích pretekoch nepredstavil.

V ženskej kategórii skompletizovala zlatý hetrik Veronika Vítková, viacnásobná medailistka z vrcholných podujatí zaznamenala víťazný čas 30:26,8 pri bilancii 0+1+0+1. Striebro brala Lea Johanidesová s jediným zaváhaním na úvodnej streleckej položke pri strate rovných 43 sekúnd. Bronz putoval do rúk objavu víkendu Anny Tkadlecovej (1+1+1+0; +2:37,3).

Terézia Poliaková sa posunula z 9. postu na konečnú 5. priečku, 28-ročná Slovenka preťala cieľ s odstupom 3:10,7 pri bilancii  0+0+4+2. Bronzová medailistka zo šprintu Alžbeta Majdišová sa umiestnila na 9. pozícii (1+1+1+3; +4:49,5).