Exkluzívne: Eva Samková myslí na obhajobu zlata

Exkluzívne: Eva Samková myslí na obhajobu zlata

Eva Samková má za sebou prvé preteky Svetového pohára v argentínskom stredisku Cerro Catedral. V disciplíne snowboardcross sa umiestnila na 7. mieste.

Česká reprezentantka odletela do Južnej Amerike po príprave na Novom Zélande. „Veľmi rada sa na Nový Zéland vraciam, mám to tu rada. Som tu po štvrtýkrát. Najprv na majstrovstvách juniorov a potom každý druhý rok. Tento rok sme došli na kratšiu dobu, iba na 12 dní. Rada by som tu ostala aj dlhšie. Sú tu skvelé podmienky. Pravidelne sa tu stretávam s ľuďmi, ktorých spoznávam a aj oni mňa. Chcela som stihnúť, čo najviac. Okrem tréningu sme boli aj na výlete,“ prezradila počas prípravy u protinožcov exkluzívne pre našu stránku Eva Samková.

Počas zastávky na Novom Zélande myslela snoubordistka aj na olympiádu. „Chceme vyskúšať hlavne časový posun, ktorý je rovnaký ako v Kórei. Zo Zélandu odlietame na tri týždne do Chile a na mesiac do Argentíny, kde je vybudovaný nový snow park.  V septembri ma čakajú prvé preteky Svetového pohára.“

V našom rozhovore načrtla aj plány do sezóny. „Chcem sa sústrediť najmä na Svetový pohár, ktorý som minulý rok vyhrala. Bol to úžasný pocit. Náročné boli hlavne posledné preteky, kde som vedela, že musím zajazdiť dobrý výsledok. Svetový pohár beriem viac ako olympiádu. Je to snaha za celú sezónu. Olympijské hry sú jednodňové preteky.“

Zlatá medailistka zo Soči vie, že obhajoba zlata bude pre ňu ťažká. „Na olympiáde budem obhajovať zlato. Bude to však veľmi náročné. Viem, že budem pod tlakom, ale musím sa snažiť to nejako odfiltrovať. Predsa len pred štyrmi rokmi som bola mladšia. Teraz to bude iné.  Rada by som sa umiestnila na medailových pozíciách,“ ukončila rozhovor Eva Samková.

Foto: Facebook

Autor: Nikola Baďová