Slovenská reprezentantka Alžbeta Majdišová získala bronz v šprinte na MČR v letnom biatlone v Letohrade, pričom čerstvo 24-ročná biatlonistka v kvalitnej konkurencii zaznamenala s čistou streľbou odstup 46,3 sekundy.

Preteky ovládla favorizovaná Veronika Vítková, ktorá dosiahla s bilanciou 1+2 víťazný čas 20:51,9. Striebro „uchmatla“ osudom skúšaná Veronika Zvařičová so stratou 39,4 sekundy a streleckým výkonom 3+0.

Druhá zo slovenských zástupkýň Terézia Poliaková obsadila 9. priečku s odstupom 1:58,9 pri streľbe 2+3.

Medzi mužmi si český majstrovský titul pripísal tamojší Michal Krčmář, keď finišoval v čase 25:13,4 s jednou chybičkou na oboch položkách. Na stupňoch víťazov 26-ročného pretekára sprevádzali strelecky bezchybný krajan Tomáš Krupčík (+19,6) a Mateusz Janik z Poľska s mankom 21,1 sekundy pri streľbe 0+1.

Tesne pod stupňami skončil Matej Kazár, keďže sa umiestnil na 4. mieste s odstupom 32,5 sekundy a bilanciou 0+1. Dobrý bežecký výkon predviedol Martin Otčenáš, ktorý zakotvil na 6. pozícii s odstupom 41,6 sekundy pri streleckom počine 1+2. Tomáš Hasilla bol klasifikovaný na 9. poste s odstupom 1:19,4 po 2 netrafených terčoch na oboch zastávkach na strelnici.

Šimon Bartko (1+3; +1:33,1), Michal Šíma (0+3; +1:41,7) a Michal Kubaliak (1+1; +2:58,5) zaknihovali 11., 12. resp. 18. miesto.