Zuzana Stromková absolvovala prvé preteky Svetového pohára v sezóne

Zuzana Stromková absolvovala prvé preteky Svetového pohára v sezóne

Druhý deň na novozélandských Winter games sa predstavila slovenská akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková v disciplíne slopestyle. V prvom kole Svetového pohára v stredisku Cardrona neuspela v kvalifikácií a neprebojovala sa do zajtrajšieho finále.

Pre dvadsaťsedemročnú pretekárku to bol prvý kontakt so snehom v tejto sezóne. „Na Nový Zéland som prišla pred pár dňami. Je to po mesiaci a pol, čo som prvýkrát na snehu, takže sa do toho opäť pomaly dostávam. Prvých pár dní som sa oboznamovala so snehom. Trénovala som na tejto trati, ktorá sa však v priebehu dní menila. Posledné dva tréningy nám nevyšlo počasie. Bol silný vietor a hmla a nedalo sa skákať. Podmienky neboli príliš dobré,“ povedala exkluzívne pre našu stránku Zuzana Stromková.

V oboch kvalifikačných jazdách sa musela popasovať so zmenou podmienok na trati: „Dnes bola prvá kvalifikácia. Počasie nám síce vyšlo, ale bohužiaľ fúkal trochu vietor a nepodarilo sa mi ustáť obidve moje jazdy. Prvú jazdu som pokazila tretí skok. V druhej mi trošku zafúklo do chrbta a neustála som ten druhý. Zmenila sa kvalita snehu a rýchlosť na skoky.“

Nazbierané body sú dôležité pre účasť na olympiáde, kde sa zúčastní 24 najlepších žien. Na konci sezóny figurovala Stromková na sedemnástej pozícií. „Môj cieľ do ďalšej sezóny je dostať sa na olympiádu. Pracujem na tom už od minulého roka,“ zakončila rozhovor.

Foto: Facebook/Zuzana Zuzička Stromková

Autor: Nikola Baďová