Slovensko v druhom z dvojice prípravných zápasov proti Česku tesne prehralo, keď sme v Žiline podľahli našim západným susedom 1:2.

Skóre zápasu otváral v 19. minúte slovenský útočník Marek Zagrapan, ktorý tečoval puk Jána Brejčáka. Následne však prebrali taktovku Česi, pričom v 31. minúte vyrovnal ihneď po vhadzovaní Pavel Musil. V 37. minúte sa pred našou bránou zorientoval najlepšie David Tomášek, čím otočil zápas na 1:2 z pohľadu Slovákov. Do konca zápasu sa napriek našej hry bez bránkara stav stretnutia nemenil.

Slovensko – Česko 1:2 (1:0,0:2,0:0)

19. Marek Zagrapan (Ján Brejčák) 31. Pavel Musil (David Kaše) 37. Dávid Tomášek (Lukáš Klok, Martin Hanzl)

Slovensko: T. Tomek – E. Černák, J. Brejčák, P. Čerešňák, Gernát, Holenda, O. Kotvan, L. Romančík, Mi. Roman – P. Svitana, L. Hudáček, L. Nagy – Kudrna, Hovorka, Tybor – Macík, Zagrapan, Buc – Paulovič, M. Sukeľ, P. Koyš

Česko: Svoboda – Sklenička, Šulák, Pyrochta, Dvořák, Němeček, Klok, Kalina – Kaše, Musil, Lenc – Indrák, Stach, Straka – Hanzl, Tomášek, Uher – Tomeček, Herman, Šťastný

Rozhodcovia: D. Konc st., Stano – Výleta, J. Tvrdoň