Slovensko podľahlo v druhom zápase Lotyšsku

Slovensko v druhom zápase v kolínskej Lanxess Arene na MS v hokeji 2017 podľahlo Lotyšsku 1:3, o náš jediný gól sa postaral v presilovke Michel Miklík. Lotyši vsietili všetky tri svoje góly v našej početnej nevýhode, postupne sa presadili Janis Sprukts, Zemgus Girgensons a Andris Džerinš.

Skóre stretnutia otváral v 5-minútovom oslabení po nešťastnom teči v 11. minúte Janis Sprukts, na 2:0 pre nášho súpera zvyšoval spomedzi kruhov opäť v lotyšskej presilovke Zemgus Girgensons v čase 27:26. Naši však dokázali v 50. minúte znížiť na 1:2 zásluhou Michela Miklíka, ktorému perfektne v hre 5 na 4 naservíroval puk Vladímir Dravecký. Na konečných 1:3 dal presilovkový gól Andris Džerinš 9 minút pred koncom duelu.

Lotyšsko – Slovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Sprukts (Rihards Bukarts / Girgensons), Girgensons (Rihards Bukarts / Roberts Bukarts), Džerinš (Cibuļskis / Daugavinš) – Miklík (Dravecký / Haščák)
Rozhodcovia: Gofman (Rus.), Salonen (Fín.) – Otmachov (Rus.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 6:6 na 2 min., Matoušek (SR) 5 min. + DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 8149 divákov

Lotyšsko: Merzlikins – Cibulskis, Galvinš, Sotnieks, Kulda, Balinskis, Freibergs, Jaks – Daugavinš, Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts, Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Bičevskis, Pavlovs, Meija – Pavlovs
Slovensko: Laco – Čajkovský, Sersen Čerešňák, Jánošík, Gernát, Mikuš, Šedivý, Trška – Dravecký, Suja, Skokan – Haščák, Bližňák, Miklík – L. Hudáček, Cingeľ, Kudrna – Skalický, Zigo, Matoušek