Slovensko vyhralo nad Talianskom po predĺžení

Slovensko vyhralo nad Talianskom po predĺžení

Slovenskí hokejisti vstúpili do MS výhrou 3:2 po predĺžení nad Talianskom, keď sa v kolínskej Lanxess Arene natrápili na triumf.

Naši sa v 7. minúte ujali vedenia po góle Michela Miklíka, ktorý dorazil do siete odrazenú strelu Adama Jánošíka. V druhej a tretej tretine sme však napriek prevahe dostali studenú sprchu, pričom Taliani otočili skóre zásluhou gólov Moriniho v 36. a Friga v 43. minúte. Slováci vyrovnali v klinickom čase, keďže Libor Hudáček vyrovnával strelou z ťažkého uhla v 59. minúte na 2:2. V predĺžení rozhodol strelou od modrej čiary Peter Čerešňák. Po zápase sa organizátori postarali o nepríjemnosť, keď našim nezahrali po víťaznom stretnutí slovenskú štátnu hymnu.

Zdeno Cíger, tréner SR: “Za toto víťazstvo môžeme byť veľmi radi. Robili sme veľa chýb, ale hráči veľmi chceli. Ja verím, že nás tento zápas posunie psychicky a že proti Lotyšsku budeme hrať lepší hokej. Musíme hrať jednoduchšie, najmä v strednom pásme. Ale boli sme nervózni, máme veľa nováčikov. V závere som mal chuť skočiť na ľad.”

Július Šupler, asistent trénera SR: “Bol to pre nás ťažký vstup do turnaja. Chlapci boli viac nabudení, ako by bolo optimálne. Mohli sme rozhodnúť už v prvej tretine. V druhej sme nehrali dobre, veľa sme boli pri mantineloch a za bránkou. V tretej sme dostali gól na 1:2, museli sme do toho zasiahnuť a dohrávali sme už len na tri formácie. Dali sme gól v power-play a nakoniec sme v predĺžení vyhrali. Ja si to cením, je to nové mužstvo, deväť nováčikov, chalanom treba držať palce a veríme, že výkony sa zlepšia.”

Peter Čerešňák, obranca a strelec víťazného gólu SR: “Chcel som si upokojiť puk, pretože sa mi postavil. Samozrejme ten puk. Čakal som, kým sa posunie hráč mimo bránku a vystrelil som. Chvalabohu to dopadlo, tak ako to dopadlo, lebo by nás mrzelo, keby sme v tomto zápase stratili ďalšie body. Mali sme šance, mali sme presilovky, ale najväčšia chyba bola v tom, že sme ich nepremenili. Mohol to byť pokojný zápas, ale takto to bola kovbojka.”

Libor Hudáček, útočník a strelec druhého gólu SR: “Zapli sme a ďakujeme za dva body. Pri tom mojom góle som videl, že Michel bude strieľať a čakal som na dorážku. Padlo mu to tam tuším od ramena. Dúfam, že za tú hymnu dostanú pokutu. Proti Lotyšsku sa musíme zlepšiť najmä v našom pásme a prechádzať rýchlejšie do útokov. Majú dobré mužstvo, dnes to potvrdili, keď vyhrali 3:0.”

Július Hudáček, brankár SR: “Chvalabohu za dva body. Natrápili sme sa na ne. Hrali sme dobre 50 minút, mali sme šance, boli sme aktívni, ale nedali sme góly. mali sme rozhodnúť už v prvej polovičke zápasu. Snažil som sa stále myslieť pozitívne, chcel som si robiť svoju robotu a snažil som sa pomôcť chalanom. Veril som, že ten gól dáme.”

Michal Sersen, obranca SR: “Nebolo to jednoduché, keďže Taliani výborne pokrývali priestor pred svojou bránkou. Mali sme viac z hry, no nedarilo sa nám streliť ďalší gól. Napokon sme radi aj za víťazstvo po predĺžení.”

Góly
7. Miklík (Jánošík / Čerešňák), 59. L. Hudáček (Miklík / Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák / Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella / Frank)
Strely na bránu: 32 – 19, vylúčenia: 1 – 4
Zostavy
J. Hudáček (J. Laco) – Sersen, Čajkovský, Jánošík, Čerešňák, Mikuš (A), Gernát, Šedivý, Trška – Skokan, Dravecký (C), L. Hudáček – Miklík (A), Bližňák, Haščák – Cingel, Kudrna, Hrnka – Suja, A. Šťastný, Skalický.
And. Bernard (Cloutier) – T. Larkin, L. Zanatta, Hofer, Helfer (A), Egger, Marchetti, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Ant. Bernard (C), Traversa – Andergassen, D. Kostner (A), S. Kostner – Goi, Lambacher, Frank
Nezabudnite sa zapojiť do našej tipovačky o dres, šál a minidres slovenskej hokejovej reprezentácie: http://ms2017.wintersportsworld.sk/public
Zdroj hlasov po zápase: RTVS
Autor: Martin Horváth