Skvelá Natália Šlepecká ovládla slopestyle EP v Peci pod Sněžkou

nataliaslepeckapecpodsnezkou

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Natália Šlepecká si výborne počínala v rámci disciplíny slopestyle Európskeho pohára vo freestylovom lyžovaní v českom zimnom stredisku Pec pod Sněžkou, keď ovládla celé preteky výkonom 81,33 bodu.

Slovenka obdržala za svoje prvé vystúpenie rovných 45 bodov, čo skúsenú účastníčku ZOH v Soči 2014 radilo na 5. priečku zo 7-členného štartového poľa. Liptáčka však predviedla znamenitú druhú jazdu a so ziskom 81,33 bodu opanovala celé preteky. Pre Natáliu Šlepeckú je to druhé víťazstvo v pretekoch tohto rangu, keď sa predtým tešila z prvenstva v rakúskom Brande 2012.

Druhé miesto obsadila Kateryna Kocarová z Ukrajiny za rovných 76 bodov, tretiu priečku brala domáca Barbora Nováková (72,67).

Medzi mužmi zvíťazil Elias Syrja z Fínska vďaka 92 bodom obdržaným za úvodné finálové vystúpenie pred krajanom Joelom Liimatainenom (79,67) a tamojším Josefom Kalenským (70,67).

Tohtoročný majster Slovenska Peter Lengyel skončil v nabitej konkurencii na 20. pozícii so ziskom 63,67, vďaka čomu získal svoje prvé FIS body.

Foto, Zdroj: Tomáš Murgáč