Historický okamžik pro Český biatlon se dnes zrodil v rakouském městečku Hochfilzen

Gabriela+Koukalova+IBU+Biathlon+World+Championships+H4qQuYmoXhTl

Historický okamžik pro Český biatlon se dnes zrodil v rakouském městečku Hochfilzen. Gabriela Koukalová zde vybojovala zlatou medaili a titul mistryně světa ve sprintu pro rok 2017! Stala se tak, teprve 2. českou biatlonistkou, která dokázala vybojovat titul mistryně světa. V roce 2003 se titul mistryně světa podařil získat Kateřině Holubcové z individuálního závodu.

S číslem 1 startovala Francouzka Habertová a Gábina startovala z konce startovního pole, konkrétně s číslem 96 a tak jsme měli postaráno o pořádný nervy od začátku až do úplného konce závodu. Největší favoritky na zisk titulu startovaly v první půlce závodu, Gábina tak mohla vědět, jak na tom kdo je.

Gabriela již od začátečních mezičasů vedla a tlačila se na 1. místo. Na první střelbu přijížděla s nepatrným náskokem a čistou ležkou odjížděla s pár sekundovou výhodou. Na trati však dominovala a náskok navyšovala. Druhá střelba rozhodla. Čistá stojka v pěkném rytmu a dobrým časem nám řekla jméno nové šampionky. (Asi jen Českým fanouškům ) My Gabče věřili. Poslední kolo hnalo Gábinu veliké množství českých fanoušků do cíle! Kde uhájila těsný náskok 4 vteřin. A mohly propuknout oslavy! Prvním gratulantem byl Gabčin manžel a bývalý badmintonista Petr Koukal. Dále se přidali další členové českého týmu.

Druhá v pořadí dojela Němka Dahlmaierová, která mocně finišovala, ale na budoucí českou vítězku to nestačilo. Na střelnici byla Němka bez chyby a o to víc ji to mrzelo, když prohrála souboj s Koukalovou pouze o 4 vteřiny.

Na třetím místě dojela Francouzska Chevalierová. Tato mladá závodnice byla překvapivou medailistkou z tohoto závodu.

Další favoritky, jako třeba Makarainenová, Wiererová, Habertová chybovaly a neměli šanci na první 3 závodnice. Pěkným 8. místem se blýskla Slovenka Kuzminová, která se po zranění vrátila v plné síle a bude tak prohánět v nedělním stíhacím závodě ostatní biatlonistky.

Další české ženy skončily ve 2. a 4. desítce. Eva Puskarčíková dojela 17. a Lucie Charvátová na 32. místě. Verče Vítkové se bohužel závod nepovedl a s 5 chybama se neprobojovala ani do stíhacího závodu.

Sladkou tečkou dnešního dne bylo slavnostní předání medailí na náměstí, kde si mohly čeští fanoušci společně s Gábinou zazpívat naši krásnou státní hymnu.