Zuzana Stromková si pripísala v slopestyle SP v Seiser Alme dôležité body v olympijskej kvalifikácii

Zuzana Stromková si pripísala v slopestyle SP v Seiser Alme dôležité body v olympijskej kvalifikácii

zuzickaseiseralm17

Slovenská reprezentantka Zuzana Stromková si finálovou účasťou v slopestyle Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní v talianskom Seiser Alme pripísala dôležité body v olympijskej kvalifikácii, pričom skončila na 8. mieste so ziskom 24,60 bodu.

Do dnešného finálového kola postúpila sympatická Liptáčka zo 6. pozície v rámci štvrtkovej kvalifikácie, v ktorej od rozhodcov obdržala rovných 66 bodov. Slovenka sa aktuálne vďaka 19. miestu z Font Romeu a 8. postu zo Seiser Almu nachádza v renkingu slopestylu na priebežnej 12. priečke so ziskom 44 bodov.

Na budúcoročnú olympiádu v kórejskom Pjongčangu postupuje najlepších 24 žien v redukovanom poradí disciplíny (maximálne 4 za 1 krajinu), o miestenky sa bojuje až do 21. januára 2018. Do olympijskej kvalifikácie sa započítavajú výsledky zo SP a MS, pričom na svetovom šampionáte získajú pretekárky do olympijského rebríčka za svoje umiestnenia rovnako bodov ako vo „sveťáku“.

Do konca aktuálnej sezóny okrem marcových MS v španielskej na slopestylistky čakajú preteky v americkom Mammoth Mountain Resorte, kanadskom Quebecu a švajčiarskej Silvaplane.

Výsledky finále slopestylu SP v akrobatickom lyžovaní v talianskom Seiser Alme

1. Sarah Hoefflinová (SUI) 84,40 bodu

2. Coline Balletová Bazová (FRA) 81,00

3. Caroline Claireová (USA) 76,40

4. Katie Summerhayesová (GBR) 71,80

5. Lara Wolfová (AUT) 66,00

6. Dara Howellová (CAN) 62,00

7. Mee Hyen Leeová (KOR) 53,40

8. Zuzana Stromková (SVK) 24,60

Foto: Facebook/Zuzana Stromková

Autor: Martin Horváth