Zuzana Stromková obsadila kvalitné šieste miesto v disciplíne big air SP v Miláne

zuzkastromkovamilanoSlovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková obsadila v disciplíne big air Svetového pohár v talianskom Miláne kvalitné 6. miesto, keď vo finálovej šestke obdržala od rozhodcov za svoje skoky 83,80 bodu.

Do finále sa rodáčka z Liptovského Mikuláša prebojovala z 5. miesta, keď v lepšom z dvoch kvalifikačných skokov získala rovných 82 bodov. Vo finálovom zápolení sa po prvom z troch súťažných počinov nachádzala dokonca na 3. priečke, ostatné dva rozhodcovia nehodnotili (v big airi sa hodnotia rôzne strany rotácii, no naša reprezentantka zvolila len jednu). Nakoniec to 26-ročnej sympatickej freestylistke vyšlo na veľmi dobrú konečnú 6. pozíciu.

V pretekoch zvíťazila Lisa Zimmermanová z Nemecka, ktorá si vyskákala 181,20. Druhé miesto si z Talianska do susedného Švajčiarska odnáša Mathilde Gremaudová, keď si za svoje skokanské umenie vyslúžila 157,20 bodu. Na stupne víťazov sa postavila takisto líderka celkového hodnotenia Emma Dahlstroemová zo Švédska, pričom mala na konte len o 0,20 menej ako o jedno miesto vyššie umiestnená Švajčiarka.

Najbližšie sa akrobatické lyžiarky predstavia v rámci Svetového pohára v nemeckom Moenchengladbachu, kde sa uskutoční mestský big air podobne ako v Miláne.

Výsledky big airu žien Svetového pohára v akrobatickom lyžovaní v talianskom Miláne: http://medias4.fis-ski.com/pdf/2017/FS/8080/2017FS8080RLF.pdf