ČEŠKY POPRVÉ V SEZÓNĚ NA PÓDIU! MUŽI SE VEŠLI DO NEJLEPŠÍ OSMIČKY

ČEŠKY POPRVÉ V SEZÓNĚ NA PÓDIU! MUŽI SE VEŠLI DO NEJLEPŠÍ OSMIČKY

12593874_500821150087666_1845534767843021468_o

Biatlonisté se v neděli loučili s italskou Anterselvou.  Závodní den zahájily ženy se štafetou 4×6 km. Českou štafetu tradičně rozjížděla EVA PUSKARČÍKOVÁ. Ta se po celý svůj úsek držela v popředí se světovou elitou. Zastřílela s jedním dobitím na položce ve stoje.

LUCII CHARVÁTOVÉ předávala na 3.pozici s kontaktem na čelo závodu. Ta si před střelbou držela svoji pozici a položku v leže zastřílela nejrychleji ze závodnic ,které se pohybovaly v popředí závodu. Pak ale přišla položka ve stoje u které měli čeští trenéři obavy.  A ty se bohužel naplnily, Lucie musela na 2 trestná kola.

Královna Světového poháru GABRIELA SOUKALOVÁ dostala předávku na 12.místě a se ztrátou 55.5 vteřin na vedoucí Ukrajinu. Gabriela postupně „ukrajovala“ z náskoku soupeřek. Po první střelbě stáhla dokonce o 17 sekund. A když zastřílela bezchybně položku ve stoje, běžela prohánět své soupeřky ze 6. místa.

Na poslední předávce už se připravovala VERONIKA VÍTKOVÁ, která doháněla náskok 20 sekund na vedoucí Francii. Položku v leže zvládla s jedním dobitím, ale soupeřky se jí vzdálily na 36 sekund. Pak ale přišla položka na kterou čekala Veronika celý závodní víkend. Poslední položku ve stoje zvládla za skvělých 27 sekund! Pak pronásledovala ruskou soupeřku, ale za ní už jela Italka Wiererová. Veronika to udělala ale skvěle, Rusku předjela a Češky můžou slavit stříbro i s dvěma trestnými koly!

Výsledkystafetaantholzezny


 

Češi se bez Ondřeje Moravec, ale po dobrém finiši nového finišmana Michala Krčmáře vešli do TOP8. Bez trestného kola, ale se 13 dobíjeními.

Biatlonisté teď mají týdenní volno  poté se budou přesouvat do zámoří na 2 kola SP. Konkterétně do kanadského Canmore a amerického Presque Isle.

Výsledkystafetaanterselvamuzi