Víťazka SP v biatlone Daria Domračevová vynechá sezónu 2015/2016

Víťazka SP v biatlone Daria Domračevová vynechá sezónu 2015/2016

daria miss seasonVíťazka Svetového pohára v biatlone Bieloruska Daria Domračevová včera oznámila, že vynechá ďalšiu sezónu. Na začiatku júla sa trojnásobná zlatá olympijská medailistka dozvedela, že trpí mononukleózou a rekonvalescencia neprebieha podľa jej predstáv.

Tou istou chorobou trpel minulé leto aj francúzsky fenomén Martin Fourcade. Medzi hlavné príznaky patrí únava, horúčka a bolesť celého tela. Pre športovca je jedným z najväčších problémov vysoká únava, takže je veľmi ťažké zotaviť sa z denného tréningu. Po diagnostikovaní ochorenia Domračevová uviedla: „Hlavná liečba je odpočinok.“ Od tej doby obmedzila svoj tréning na dlhé vychádzky.

Pre portál Pressball.by 28-ročná biatlonistka zdôvodnila svoje rozhodnutie o vynechaní sezóny. „Po dôkladných úvahách a analýzach som pristúpila k tomuto rozhodnutiu. Pohrávala som sa s touto možnosťou už od víťazstva v Svetovom pohári. Urobila som však chybu, že som nepočúvala svoje telo. Ako som odišla k moru, odpočinúť si po náročnej sezóne, vyzeralo byť všetko v poriadku. Môj plán bol zredukovať štart v súťažiach. Tréning som začala s veľkým entuziazmom. Telo sa však nedalo oklamať. Keď som ochorela, bol to pre mňa signál, aby som sa vrátila k pôvodnej myšlienke o vynechaní sezóny. Po konzultácií s odborníkmi som sa rozhodla pre tento krok. Dúfam, že naberiem novú silu a motiváciu.

V súčasnosti je pre mňa najdôležitejšie plne sa zregenerovať po fyzickej ale aj psychickej stránke. Nasledujúci mesiac budem stále v pokojnom režime, postupne budem pridávať na základe rád lekára základné tréningové kurzy. V zime mám v pláne urobiť testovanie a výber lyží pre budúcu sezónu. Trénovať budem individuálne, pre spestrenie chcem spolupracovať aj s inými športovcami. Vo všeobecnosti chcem tento rok poňať ako druh reštartu.

Medzitým sa chcem radovať aj z najjednoduchších vecí. Budem mať viac priestoru na rôzne veci a ľudí ako napríklad čítanie kníh, stretnutia s priateľmi, prejsť sa po meste alebo ísť do divadla. Radujem sa z tejto príležitosti a užívam si život. Samozrejme mám aj veľa zaujímavých projektov, ktoré budem mať čas poriadne rozbehnúť. Avšak toto všetko sa stane až potom, čo sa fyzicky a psychicky zotavím.“

Autor: Nikola Baďová

Zdroj: www.pressball.by

Foto: Facebook