Schempp preukázal svoju formu v rýchlostných pretekoch v Anterselve

10685529_815912275140749_4024687905078171641_nV rámci šprintu mužov na 10 km 6. kola Svetového pohára biatlonistov v talianskej Anterselve sa ukázala veľká vyrovnanosť svetovej špičky. Medzi veľké mená svetového biatlonu sa posúvajú stále nové mená a tým je dianie svetového pohára stále zaujímavejšie. Takmer každé preteky sa na predných pozíciach ukazujú iní pretekári. Dominantné postavy typu Bjoerndalen, Svendsen, Fourcade dokáže poraziť napr. aj Benjamin Weger, Brendan Green, Michal Krčmár, Vladimír Iliev či Dmytro Pidruchnyi.

Dnešné preteky vyhral Simon Schempp z Nemecka preukazujúci fantastickú aktuálnu formu časom 23:18,8 s bilanciou 0+0, pred Evgenyiom Garaničevom z Ruska s časom 23:32,8 s nulou a Slovincom Jakovom Fakom s časom 23:38,9 a jednou ranou mimo.

Zo slovenských reprezentantov bol najlepší na 34. mieste Matej Kazár s časom 24:57,5 a dvomi chybami na streleckej položke v ľahu. Na 40. pozícii dokázal ešte bodovať Tomaš Hasilla s časom 25:05,4 s jedným trestným okruhom po streľbe v stoji. Na 66. mieste skončili Miroslav Matiaško s časom 25:43,6 s bilanciou 0+2 a na 83. poste Martin Otčenáš s časom 26:15,1 so štyrmi trestnými kolami (2+2).

To znamená, že do sobotňajšej stíhačky postúpil Matej Kazár a Tomáš Hasilla. Držíme palce, aby to bolo znovu na bodoch!

Výsledky šprintu mužov na 10 km 6. kola Svetového pohára biatlonistov v talianskej Anterselve: