Tour de Ski má zelenú

Tour de Ski má zelenú

sundbyfrajerPo diskusii s miestnymi organizačnými výbormi a po zvážení posledných predpovedí počasia, Medzinárodná lyžiarska federácia(FIS), Nemecká lyžiarska asociácia, Švajčiarska lyžiarska asociácia a Talianska federácia zimných športov potvrdili, že sa 9. edícia Tour de Ski v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach uskutoční podľa plánu od 3. do 11. januára 2015.

Mierne teploty zatiaľ umožnili len limitovanú produkciu technického snehu v nemeckom Oberstdorfe. Ale teploty majú ísť počas víkendu nadol a malo by byť možné vytvoriť umelý sneh. Miestni organizátori využijú všetky dostupné kapacity na zasnežovanie, aby pripravili preteky na dostatočnej úrovni.

Švajčiarski organizátori vo Val Müstair momentálne dokončujú trať pre šprinty.

Taliansky Toblach má dostatok snehu na 2,5 km okruhu. Viac snehu pre 5 km okruh sa bude produkovať v nasledujúcich dňoch.

Organizátori záverečných etáp v talianskom Val di Fiemme v posledných dňoch zasnežovali trate a 2,5 km okruh by mal byť plne pripravený. Na Alpe Cermis, kde sa budú konať záverečné stíhacie preteky do vrchu, sa nachádza súvislá snehová pokrývka.

Kalendár SP a Tour de Ski nájdete tu: http://www.wintersportsworld.sk/2014/11/28/kalendar-svetoveho-pohara-v-behu-na-lyziach-20142015/

Zdroj: fis-ski

Foto: facebook