Slovenskí bežci na lyžiach v Davose

Slovenskí bežci na lyžiach v Davose

bajcicakŠvajčiarsky Davos bude cez víkend hostiť Svetový pohár v behu na lyžiach. Sobota bude patriť pretekom na 10 km žien a 15 km mužov klasickým spôsobom, v nedeľu si to bežci rozdajú v šprintoch voľne.

Slovenskí reprezentanti sa predstavia v zostave Alena Procházková, Peter Mlynár, Martin Bajčičák a Andrej Segeč. Martin Bajčičák by mal bežať len na 15 km klasicky a o programe Petra Mlynára s Andrejom Segečom sa rozhodne až priamo na mieste.

Zostavy ďalších tímov:

FRANCÚZSKO

ŽENY – 10 km klasicky
Celia Aymonier

ŠPRINT voľne
Celia Aymonier
Marion Buillet

MUŽI – 15 km klasicky
Adrien Backscheider
Ivan Perrillat
Mathias Wibault

ŠPRINT voľne
Baptiste Gros
Renaud Jay
Paul Goalabré
Cyril Miranda
Cyril Gaillard

——————————————–

ŠVÉDSKO

ŽENY – 10 km klasicky
Sofia Bleckur, IFK Mora SK
Anna Haag, IFK Mora SK
Sofia Henriksson, Piteå Elit
Charlotte Kalla, Piteå Elit
Sara Lindborg, Falun-Borlänge SK
Emma Wikén, Åsarna IK

ŠPRINT voľne
Maja Dahlqvist, Falun-Borlänge SK
Hanna Falk, Ulricehamns IF
Ida Ingemarsdotter, Åsarna IK
Charlotte Kalla, Piteå Elit
Stina Nilsson, IFK Mora SK
Linn Sömskar, IFK Umeå

MUŽI – 15 km klasicky
Calle Halfvarsson, Falun-Borlänge SK
Marcus Hellner, Gellivare Skidallians
Martin Johansson, IFK Mora SK
Lars Nelson, Åsarna IK
Johan Olsson, Åsarna IK
Daniel Richardsson, Hudiksvalls IF

ŠPRINT voľne
Johan Edin, IFK Mora SK
Calle Halfvarsson, Falun-Borlänge SK
Marcus Hellner, Gellivare Skidallians
Emil Jönsson, IFK Mora SK
Gustav Nordström, Borås Skidor
Teodor Peterson, IFK Umeå

————————————————- 

FÍNSKO

ŽENY
Anne Kyllönen
Mona-Liisa Malvalehto
Laura Mononen
Kerttu Niskanen
Krista Pärmäkoski
Aino-Kaisa Saarinen
Riikka Sarasoja-Lilja.

MUŽI
Sami Jauhojärvi
Matti Heikkinen
Iivo Niskanen
Ville Nousiainen
Martti Jylhä
Juho Mikkonen
Anssi Pentsinen
Matias Strandvall

—————————————– 

TALIANSKO 

ŽENY
Virginia de Martin
Lucia Scardoni
Gaia Vuerich
Greta Laurent
Ilaria Debertolis
Francesca Baudin
Giulia Stuerz

MUŽI
Federico Pellegrino
Francois Vierin
David Hofer
Roland Clara
David Hofer
Francesco Defabiani
Mattia Pellegrin

—————————————— 

NÓRSKO

ŽENY
Marit Bjørgen, Rognes IL
Therese Johaug, Nansen IL – WC winner
Heidi Weng , BUL
Celine Brun-Lie, Njård
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb
Ragnhild Haga, Åsen IL
Maiken Caspersen Falla, Gjerdum
Martine Ek Hagen, BUL
Kathrine Harsem, IL Varden – COC winner
Mari Eide, Øystre Slidre IL

MUŽI
Eirik Brandsdal, Kjelsås IL
Ola Vigen Hattestad, Ørje IL – WC sprint winner
Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL
Anders Nøstdahl Gløersen, Rustad IL
Tomas Northug, Strindheim IL
Sondre Turvoll Fossli, Hokksund IL
Martin Johnsrud Sundby, Røa IL – WC winner
Petter Northug, Strindheim IL
Sjur Røthe, Voss IL
Chris Jespersen, Korlevoll-Odda IL
Didrik Tønseth, Byåsen IL
Simen Håkon Østensen, Fossum – COC winner
Eldar Rønning, Skogn IL
Pål Golberg, Gol IL
Niklas Dyrhaug, Tydal IL
Emil Iversen, IL Varden

Foto: Facebook