Individuál žien v Östersunde pre Domračevovú, Gereková 23.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVytrvalostné preteky žien na 15 km Svetového pohára v biatlone vo švédskom Östersunde dopadli v podstate podľa papierových predpokladov. Najväčšie favoritky tejto sezóny Darya Domračevová a Kaisa Mäkäräinenová si rozdelili prvú a druhú pozíciu.

Na najvyššom stupienku sa umiestnila Bieloruska Darya Domračevová pri streleckom výkone 0+0+1+1 celkovým časom 46:43,6, pričom bola najrýchlejšia aj bežecky. Práve o kúsok pomalší beh odsunul Kaisu Mäkäräinenovú z Fínska na druhú priečku so stratou 27,9 sekundy na víťazku. Tretie miesto si odniesla bezchybne strieľajúca Ukrajinka Valj Semerenková, avšak jej beh bol 8. najrýchlejší. Tým pádom sumárne zaostala o 38,1 sekundy za víťaznou pretekárkou.

Jana Gereková si zo Sloveniek počínala najlepšie, keď netrafila 2 terče so streleckou bilanciou 0+1+1+0 a stratou 4:09,0 na Domračevovú. Do celkového účtovania SP v biatlone si k svojmu menu zapísala 18 bodov za solídne 23. miesto.

Terézii Poliakovej na celkovej 48. priečke to na body nestačilo. 25-ročná Slovenka chybovala štyrikrát (2+1+0+1) a stratila celkovo 6:56,8 minúty.

Paulína Fialková bohužiaľ chybovala až osemkrát, čo bol vôbec najvyšší počet streleckých prešľapov v týchto pretekoch spolu s Yan Zhangovou z Činy a Hilde Fenneovou z Nórska. Nádej slovenského biatlonu dobehla do cieľového priestoru o 11:25,4 neskôr ako Bieloruska na 87. priečke so streleckým výsledkom 1+2+2+3.