Vyjadrenia slovenských biatlonistov po mix štafete, Otčenáš: „S trestnými kolami sa pretekať nedá a ani nemôže“

otcenaskazarSlovenskí biatlonisti Matej Kazár a Martin Otčenáš, ktorí boli súčasťou včerajšej zmiešanej štafety, nám poskytli svoje vyjadrenia. Pre pripomenutie Slováci v zložení: Jana Gereková, Terézia Poliaková, Matej Kazár a Martin Otčenáš obsadili celkovo 16. miesto.

Matej Kazár (3. úsek): „Preteky nám dnes nevyšli, no boli aj pozitívne momenty. Keď sa pozriem na moj úsek štafety, je potešujúca streľba, zopakoval som si ju po 2 sezónach, keď sme boli v Kontiolahti v zmiešanej štafete tretí. Bežecky som sa nevedel presadiť medzi najlepších chlapov môjho úseku, verím že to príde v ďalších štartoch.“

Martin Otčenáš (4. úsek): „Štafeta po prvom úseku bola rozbehnutá celkom slušne. No v druhom sa to úplne zmenilo a už nepomohol ani Maťov Kazárov perfektný výkon na strelnici. K tomu som pridal kolo ešte ja a už bolo vybavené. Mrzí to, lebo v popredných umiestneniach neboli veľké straty, no s trestnými kolami sa pretekať nedá a ani nemôže. Osobne svoje pocity zhodnotím asi takto: nástrel prebehol bez nejakých väčších problémov a bez nejakého veľkého cvakania aj keď vietor bol niekedy silnejší. No keď som prišiel na ležku vietor sa ustálil a až miestami otočil, s čím som sa nevedel vysporiadať. Od trénera som neskôr po preteku počul, že to boli tesné rany a asi chýbal aj kus šťastia. Cítil som sa nesvoj, na lyziach to nebolo zlé, ale ani zďaleka 100%. Je už ťažšie bežať vzadu sám, keď sa vlci vpredu naháňajú. No teší ma, že som zvládol finiš s Kanaďanom, ktorý bol po strelnici celkom dosť predo mnou. Každé miesto vpred je lepšie.“

Preteky SP v biatlone vo švédskom Östersunde pokračujú už v stredu od 17:15 individuálom mužov na 20 km