Úvodné preteky sezóny po strhujúcom finiši pre Francúzsko

Úvodné preteky sezóny po strhujúcom finiši pre Francúzsko

fourcade_martinÖstersund (Švédsko) – Konečne sme sa dočkali! Sezóna v biatlone nám opäť odštartovala a musíme uznať, že sa bolo načo pozerať od začiatku až po koniec. Zvíťazila zmiešaná štafeta Francúzov so svojim najlepším finišmanom Martinom Fourcadom, ktorý záverečný šprint zvládol na výbornú. V tesnom závese za ním skončili Nóri s Birkelandom, avšak o ich konečnom druhom mieste musela rozhodnúť cieľová fotografia. Z tretieho miesta sa tešia reprezentanti Nemecka so Schemppom, ktorý záverečný šprint zvládol „najhoršie.“

Celkové poradie:

vysledky mix ostersund

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naši západní bratia mali v závode nakročené k dobrému výsledku aj bez Gabriely Soukalovej, avšak predposledná streľba nevyšla ideálne Ondrovi Moravcovi, čím sa v celkovom poradí posunul nižšie a po poslednej streľbe svoju stratu už nedokázal dohnať.

Slovenská štafeta v zložení Gereková, Poliaková, Kazár, Otčenáš prišla do cieľa na 16. mieste. Po prvej predávke štafety nás Janka Gereková vytiahla na pekné 6. miesto, avšak Terézii Poliakovej nevyšla prvá streľba v ľahu, keď musela absolvovať až 2 trestné kolá a v celkovom poradí sme sa už prepadli nižšie. Naši chlapci ešte bojovali, avšak treba uznať, že pozíciu už mali dosť sťaženú. Netreba z toho robiť žiadnu vedu, sezóna sa len práve začala a dobré výsledky ešte určite prídu.

Svetový pohár v Östersunde pokračuje vytrvalostnými pretekmi mužov a žien 3. decembra.

Foto: sportsnet.ca