Kjetil Jansrud bol po včerajšku najrýchlejší aj v dnešnom zjazde SP vo Val d´Isére

kjetiljansrudaudifisalpineskiworldcupvcemqcpewgfl

Nórsky reprezentant Kjetil Jansrud bol po včerajšom super-G najrýchlejší aj v dnešnom zjazde Svetového pohára v biatlone vo francúzskom Val d´Isére, keď prefrčal cieľom vo víťaznom čase 1:59,51. Jeden z najlepších zjazdárov súčasnoti v priebehu jazdy stupňoval svoj výkon, vďaka čomu zaknihoval svoje 16. víťazstvo v doterajšej kariére.

Náhradné preteky za Beaver Creek sa vydarili takisto obhajcovi malého glóbusu za túto disciplínu Petrovi Fillovi z Talianska, ktorý skončil s odstupom 0,26 sekundy ako druhý v poradí. Ďalšie stupne víťazov po zranení kolena zaznamenal Jansrudov reprezentačný kolega Aksel Lund Svindal, pričom na 3. priečke stratil 0,33 sekundy.

Jediny Slovák v štartovom poli, Adam Žampa obsadil 58. pozíciu so stratou 6,47 sekundy.

Výsledky zjazdu mužov Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo francúzskom Val d´Isérenahradnyzjazdvaldiseremuzi16